O autorovi

Jméno: Aleš Dostál
Narozen: 21.3.1981

K programování jsem se dostal jako většina lidí. Od útlého věku jsem se zajímal o výpočetní techniku a spíše než programy používat jsem raději zkoumal jak fungují.

Od didaktiku po první stolní PC až k současné podobě...

Když přišel boom internetu a webových stránek, tak přišla i doba, kdy jsem našel to, co mě baví až do dnešních dnů: webové aplikace. Nejprve jsem zkoušel statické weby, do kterých jsem se pomocí CSS a Javascriptu, snažil dostat trochu života.
Později přišla na řadu další věc a to vyzkoušet trochu dynamiky. Půjčil jsem si od kamaráda knížku o PHP a začal se učit. Pravdou je, že začátky jsou vždy nejtěžší. Pochopit jak vlastně PHP funguje a co všechno je možné pomocí tohoto jazyka zplodit. Ve spojení s MySQL jsem si vytvořil svou první knihu návštěv. V té době jsem již přestal věnovat čas učení a místo toho jsem si pod lavicí četl knížku o tom, co vše bych mohl vlastně vytvořit.
Stalo se to, že jsem začal hledat práci, kde bych mohl svůj koníček uplatnit. Školu jsem opustil a nastoupil jako PHP programátor do malé společnosti, zabývající se tvorbou e-shopů na míru. Měl jsem to štěstí, že jsem jako začátečník dostal dobrou školu, a své kolegy často otravoval s nějakým problémem.
Asi po roce jsem z dané firmy odešel a nastoupil jako informatik do ČKD Kutná Hora a.s.. Po čase se z informatika stal programátor a architekt informačního systému, u kterého jsem zůstal dlouhých 9 let.
Když nastal čas se poohlédnout po nových možnostech, přešel jsem do společnosti Algotech s.r.o., kde jsem opustil svět Javy a na 9 měsíců prozkoumával svět .NETu.
Touha vrátit se k tomu, co mi je nejbližší, byla silnější. A tak jsem přijal nabídku ve firmě AspectWorks.

V současné době jsem v AirBank jako Scrum Master.

Rád se věnuji všemu, co se točí okolo věcí jako je: Java, C#, Javascript, HTML5, apod.

Ve volném čase si rád zahraji na elektrickou kytaru, což je vedle IT, můj druhý velký koníček.

Žádné komentáře:

Okomentovat